Фото: Генерал Младић рапидно слаби
ХAГ - Бранко Лукић, адвокат генерала Ратка Младића, изјавио је јуче да генерал рапидно слаби и да сада има само 56 килограма, јавиле су агенције.
Он је поставио питање зашто нико од званичних институција не изађе у јавност и саопшти тај податак.
- Несхватљиво је понашање власти у Србији које четири месеца одгађају формирање и слање тима лекара који би Младића прегледали у затвору - рекао је Лукић.
Младић, према наводима његових адвоката, има упалу плућа, значајно је дехидрирао јер не може да пије воду, а одбија и храну.
Портпарол Хашког трибунала Нерма Јелачић изјавила је да се генерал Младић још налази под медицинским третманом, али да, због правила о повјерљивости, не може да потврди о каквом се третману ради, преносе агенције. Она је рекла да, због правила која се односе на безбједност, не може да каже ни гдје се Младић налази на лијечењу.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.