Ганићу може да се суди у БиХ

Глас Српске
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Ганићу може да се суди у БиХ

БЕОГРAД, ПРИЈЕДОР - Предсједник Србије Борис Тадић изјавио је јуче у Београду да се Србија не противи да члан ратног Предсједништва РБиХ Ејуб Ганић буде изручен судским органима БиХ, јавио је Б92.

- За Србију уопште није централно питање да Ганић буде изручен Србији. За Србију је главно питање да се догоди судски процес - казао је Тадић и додао да Србија нема ништа против да Ганић буде изручен судским органима своје матичне државе - БиХ.

Тадић је нагласио да све државе у региону морају да окончају сарадњу са Хашким трибуналом указујући да истовремено све оно што није преузето од стране Хашког суда као правни процес и све оно што се налази у нашим судовима у региону мора да се оконча.

Тадић је казао да Србија жели да вјерује да ће правосудне институције БиХ бити у стању да докажу да су у стању да обезбиједе фер и поштено суђење.

- Важно је да сви за које се докажу да су криви буду осуђени на такве казне затвора да више никада никоме не падне на памет да на простору на коме заједнички живимо учествује у таквим злочинима - рекао је Тадић.

Он је нагласио да све државе у региону морају да окончају сарадњу са Хашким трибуналом.

- Истовремено све оно што није преузето од стране Хашког суда као правни процес и све оно што се налази у нашим судовима у региону мора да се оконча - рекао је Тадић.

Ганића Србија терети за ратни злочин у сарајеву над припадницима Југословенске народне армије маја 1992. године.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.