Фантомска Млада Босна диже устанак?

Г. М.
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Фантомска Млада Босна диже устанак?

СAРAЈЕВО - Сарајевски медији јављају да су се у Источном Сарајеву појавили плакати који најављују оснивање организације "Млада Босна", чији је циљ "реафирмација лијеве револуционарне мисли", док грађани Источног Сарајева тврде да нису видјели никакве плакате.

На плакату наводно пише да су оснивачи нове "Младе Босне" чланови Јединствене организације за социјализам и демократију. Нигдје, међутим, није наведено ко су чланови тог покрета.

"Млада Босна" позива српски народ да "кроз дјеловање у напредним, ванпарламентарним, љевичарским и радничким организацијама пружи руку једнако обесправљеном, пониженом, опљачканом и осрамоћеном бошњачком и хрватском народу".

Медији у Сарајеву наводе да се оснивање "Младе Босне" сматра побуном и позивом на устанак против Милорада Додика.

- Милорад Додик, Небојша Радмановић и Никола Шпирић изигравају заштитнике националних интереса, а доносећи пљачкашке законе српски народ у БиХ су препустили на милост и немилост финансијским интересима страних банака - наводе оснивачи нове "Младе Босне".

У Центру јавне безбједности Источно Сарајево рекли су "Гласу Српске" да немају никаква сазнања о томе да је иједан плакат таквог садржаја примијећен на подручју Источног Сарајева. И у Управи Криминалистичке полиције МУП-а РС потврђено је да таквих плаката није било на територији општине Источно Сарајево.

 

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.