Фото: Фамилијарно-интересна политика влада у СДА
Сарајево - Посланици СДА у Парламенту БиХ и дугогодишњи чланови странке Салко Соколовић, Шемсудин Мехмедовић, Сенад Шепић и Фуад Касумовић упутили су ново писмо предсједнику СДА Бакиру Изетбеговићу, захтијевајући промјене и отклон од појава и процеса штетних за БиХ, народ и странку.
- У посљедње вријеме било је више промашених иницијатива које су долазиле од врха и истакнутих носилаца највиших функција из СДА - навели су у писму.
Додали су да су принципи вођења кадровске политике у СДА фамилијарно-интересни.
- Уклањају се људи који знају, али нису послушници уске групе људи, а доводе они "заслужни" и послушни без икаквог знања или искуства. Указали смо на ово и раније и иако је договорено да измјене страначког статута буду направљене најкасније до фебруара и да ће до тада људи који су на Конгресу СДА учествовали у изборном инжињерингу и крађи бити помјерени са функција и на њихово мјесто именовани људи са кредибилитетом и резултатима, ништа није испоштовано - наводе посланици.
Соколовић је рекао да ће у случају да не буду озбиљно схваћени након локалних избора размислити о свом статусу и одлучити да ли ће и даље бити чланови СДА.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.