Душанић понудио оставку и вратио службени ауди

М. МИЛУНОВИЋ
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Душанић понудио оставку и вратио службени ауди

БAЊA ЛУКA - Директор и власник 21 одсто акција у "Металу" Петар Душанић је заједно са сарадницима понудио оставку у пословодству а.д. "Метал" и вратио службени "ауди" - изјавио је јуче предсједник Синдиката у а.д. "Метал" Зоран Јањић.

Он је навео да су радници овог предузећа већ два дана у генералном штрајку и послије Душанићевог одласка из фирме, очекују да ће мали акционари подржати захтјеве штрајкача одржати Скупштину акционара на којој ће се изабрати нови органи управљања.

Каже да је радник "Метала" од 1980. године и да му је жао што је ова угледна фирма сведена на ниво сеоског магацина, гдје све врви од мишева и других штеточина.

Синдикална организација "Метал" послала је јуче писмени захтјев за сазивање Скупштине акционара у а.д. "Метал" на адресе приватизационо-инвестиционих фондова: "Инвест нова", "ВИБ фонд","Полара инвест фонд","Привредник инвест", затим Фонду ПИО, Инвестиционо-развојној банци и малим акционарима.

- Радници захтијевају избор нових органа управљања, исплату плата и ревизију пословања "Метала". Иако смо у штрајку желимо да разговарамо о судбини предузећа и да тражимо организовање пословања на квалитетнији начин - наводи се у писму које су представници Синдиката јуче послали акционарима " Метала".

Због заштите 10 одсто акција које посједује у "Металу", приватно предузеће "Темпо градња" поднијело је тужбу пред Основним судом у Бањој Луци, против Петра Душанића и осталих чланова руководства.

У Синдикату упозоравају на неопходност сазивања Скупштине акционара, јер је комплетна имовина "Метала" стављена под хипотеку у корист Петра Душанића. Компанија "Душанић" упутила је крајем марта захтјев бањолучком Основном суду о покретању стечаја у а.д. "Метал".

У суду јуче нисмо успјели провјерити да ли је одобрен Душанићев захтјев за покретање стечаја, јер судски администратор Мирон Бјеловук, који је једини овлашћен за давање информација новинарима није хтио да се јави на телефонске позиве.

 Штрајковао и Душанић са супругом

- Радници су збуњени, јер им се у сриједу, када су ступили у генерални штрајк, одједном придружио и Петар Душанић и његова жена Мира која је донијела пиво и сокове, да имају за штрајк. Увече је сазвана сједница Управног одбора на којој су оставке понудили чланови најужег руководства "Метала" Славиша Душанић и Зоран Кнежевић - рекао је Зоран Јањић.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.