Фото: Држављанства не могу да буду алиби
ТРЕБИЊЕ - Полиција Републике Српске треба да има своје мјесто у регионалном центру за борбу против криминала који су заједнички формирала Министарства унутрашњих послова Србије и Хрватске.
Ово је истакнуто јуче у Требињу на састанку директора полиција РС и Србије Гојка Васића и Милорада Вељовића.
Вељовић је нагласио да РС мора да има мјесто у овом центру као значајна карика у борби против организованог криминала.
Васић је истакао да је и до сада сарадња двије полиције била отворена и веома добра са пуно међусобног уважавања.
- Сарадња у борби против организованог криминала, наркоманије и корупције је наша заједничка тема - рекао је Васић и додао да су границе између бивших југословенских република само границе за полицију и правосуђе, али не и за криминалце који имају двојна и тројна држављанства.
Он је додао да је веома важно да полиције РС и Србије размијене податке о особама које траже и онемогуће их да понављају кривична дјела.
- Криминал морамо заједнички победити и то је оно што је интерес обе полиције - рекао је директор полиције Србије и додао да је размјена свих информација које се тичу борбе против организованог криминала, наркоманије и корупције у интересу обје полиције.
Вељовић је нагласио да ни Србији ни Република Српска не смију бити уточиште било ког криминалаца или криминалне групе.
- Договорили смо се да потраге дигнемо на више ниво и да двојна држављанства не могу бити алиби за заштиту од кривичног прогона криминалаца - рекао је он.
Упитан да прокоментарише тврдње медија да се Дарко Шарић и његов криминални круг често пребацују са простора Црне Горе у БиХ и Хрватску, Вељовић је рекао да МУП Србије нема сазнања о томе, а да он лично сумња да се Шарић крије на овим просторима.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.