Драго Боровчанин: СДС са 50.000 КМ купио пензионере

С. Ш.
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Драго Боровчанин: СДС са 50.000 КМ купио пензионере

Пале - Партија уједињених пензионера (ПУП) тражила је од владајућих партија у РС 100.000 марака да би на предстојећим изборима наступила самостално, али пошто новац нису добили, од СДС-а су узели 50.000 КМ да заједно с том странком наступе на изборима.

Потврдио је то кандидат Коалиције СДС-ПУП-СРС РС за посланика у Народној скупштини РС Драго Боровчанин на дебатном форуму "Имате ријеч!" који је у организацији Националног демократског института за БиХ одржан у Палама. На форуму су, поред Боровчанина, учествовали и Радосав Живковић из СНС-а и Милан Пејић из ПДП-а, који су остали зачуђени када је Боровчанин открио детаље споразума пензионера са СДС-ом.

Боровчанин је одговарајући на питање зашто је ПУП осам година био у владајућој коалицији, а сада стао уз СДС и које функције и погодности су добили водећи људи у ПУП-у, рекао да је ПУП у коалицију са СДС-ом ушао силом прилика.

- Шта смо ми добили? Ми смо у коалицију ушли силом прилика, бићу искрен пред свима, тражили смо дописом да нам водећа странка да 100.000 марака да идемо самостално на изборе. Они су рекли да немају довољно новца, а онда смо, пошто смо лоше прошли на локалним изборима, тражили који је од два бродића стабилнији. СДС има континуитет, па смо с њима пошли и дали су нам 50.000 КМ и платиће нам трошкове трибина - рекао је Боровчанин.

СНС је јуче позвао Централну изборну комисију (ЦИК) БиХ да испита наводе Боровчанина, тврдећи да би плаћањем које се помиње био прекршен Закон о финансирању политичких партија.

 

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.