Фото: Додик: Српска црква изгубила истинског пастира
ИСТОЧНО САРАЈЕВО - Српски члан и предсједавајући Предсједништва БиХ Милорад Додик упутио је саучешће свим архијерејима Српске православне цркве (СПЦ), монаштву, свештенству и вјерном народу поводом упокојења Његове светости патријарха српског господина Иринеја.
- Његовим одласком наша Црква је изгубила великог молитвеника и истинског пастира свог народа, а ми у Републици Српској и великог пријатеља, који је са нама дијелио добро и зло од како је ступио на патријаршијски трон - навео је Додик.
Српски члан Предсједништва БиХ истакао је да се Његова светост патријарх Иринеј преселио у вјечност одакле ће и даље својим молитвама пазити на свој народ, саопштено је из кабинета српског члана Предсједништва БиХ.
- Остајемо вјечно захвални за сву љубав, пажњу и благослове које смо као народ и Република добијали од патријарха Иринеја - нагласио је Додик.
Његова светост архиепископ пећки, митрополит београдско-карловачки и патријарх српски Иринеј упокојио се јутрос у 7.07 часова у Војној ковид болници "Карабурма" у Београду.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.