Фото: Додик: Смрћу Добрице Ерића отишао још један од српских великана
Источно Сарајево - Српски члан Предсједништва БиХ Милорад Додик данас је, поводом смрти пјесника Добрице Ерића, упутио саучешће и истакао да је отишао још један од великана српске културе.
Он је упутио изразе саучешћа, у своје име и име свих Добричиних поштовалаца у Републици Српској и БиХ.
"Добрица Ерић био је велики пјесник са препознатљивим поетским стилом којим је плијенио. Био је пјесник живота кога смо сви обожавали. Препознатљиви пјесник Шумадије, гајио је љубав за своју земљу и свој народ, без мржње према другима. Нека му је вјечна слава", навео је Додик у телеграму саучешћа.
Додик наводи да су сви у Републици Српској и БиХ са тугом примили вијест о смрти Ерића, великана српске културе који је ушао у све антологије и уџбенике.
Српски књижевник, пјесник, прозни и драмски писац Добрица Ерић преминуо је у 83. години.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.