• Новости
  • Политика

Додик: Слобода је света ријеч српског народа

Пише: РТРС 13.02.2025 18:55
Фото: Дражан Поздеровић

БАЊАЛУКА - Света ријеч српског народа је слобода, а никада нећемо дозволити да будемо покорени, поручио је предсједник Републике Српске Милорад Додик, на свечаној Академији поводом Сретења - Дана државности Републике Србије и Дана државности Републике Српске.

- Нећу да будем себичан и да кажем да нас интересује само јака Србија, а предсједник Александар Вучић је то од ње и учинио. Јачајте Србију и немојте дозволити да њен напредак стане - рекао је предсједник Српске.

Истакао је да се радује се што ће и у Сремској Митровици, као и у Бањалуци бити заједно.

- Драго нам је што смо скинули префикс "босански Срби". Ми смо јединствен народ који обиљежава све своје празнике, па и Сретење - поручио је Додик.

У вријеме када је Сретењски устав ступио на снагу, српски народ је био примјер хуманости и човјечанства, подсјећа Додик.

- На тај дан сваки роб који би крочио на српску земљу био би проглашен слободним. То је био величанствен акт у времену када су у неким европским државама постојали тзв. "људски зоолошки вртови", гдје су људи из далеких крајева свијета излагани као егзотичне животиње. Баш не дамо оно што је написано у Свесрпској слободи, а то је слобода. Света ријеч српског народа је слобода - јасан је Додик.

Истакао је да се српски народ никада није покоравао.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.