Фото: Додик: Долазимо у Доњу Градину како би се завјетовали на трајни мир
Српски члан Предсједништва БиХ Милорад Додик поручио је данас да Доња Градина представља мјесто сјећања гдје тишина говори више од ријечи.
- Не могу да потиснем ни сјећања и бол као дјечак рођен испод Козаре, гдје сам се јежио од прича преживјелих. Жеља комунистичких власти да сатру причу о Јасеновцу није успјела, баш као ни идеја да се сви Срби побију овдје, као и на осталим старатиштима, Јадовну, Пагу, Старој Градишци - навео је Додик.
Поручио је да се у Доњу Градину долази како би се сви завјетовали на трајни мир.
- Не долазимо да би се завјетовали на нове сукобе и ратове, него на мир. Вјерујем у свијест нација у региону да сачувамо драгоцјени мир - наводи Додик.
Како је нагласио, само тамо гдје Срби имају државу имају и слободу, а гдје то није био случај Срби су масовно страдали.
Додик је истакао да су Доња Градина и Јасеновац само дио српског страдања и тешке историје у 20. вијеку, који је преполовио српску популацију.
(АТВ)
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.