Фото: Агенције
БАЊАЛУКА - "Нисам изненађен поступцима Кристијана Шмита и његовог окружења, а данашњи састанак неће допринијети рјешавању кризе, већ је само додатно подстиче", рекао је предсједник Социјалистичке партије и министар енергетике и рударства Републике Српске.
- Позвани су учесници са ограниченим легитимитетом, који представљају тек 25 до 30 одсто грађана, док преосталих 70 одсто подржава институције Републике Српске и њихове представнике. За одговорна рјешења потребан је дијалог са институцијама које имају стварну подршку - поручио је Ђокић.
Како наводи Ђокић, без обзира на личне ставове о Милораду Додику, он је предсједник Републике Српске и легитиман саговорник.
- Састанци са опозицијом без политичке снаге неће имати ефекта, јер се промјене могу рјешавати искључиво кроз институције, а не кроз недемократске методе или притисак улицом - нагласио је министар.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.