Фото: Данас облачно са кишом и снијегом
Бањалука - У Републици Српској данас ће преовладавати облачно вријеме са кишом у нижим подручјима, а у вишим са снијегом и сусњежицом, преносе агенције.
На југу ће бити углавном суво уз промјенљиву облачност, сунчане периоде и само ређу појаву слабе кише.
Дуваће слаб сјеверни и сјеверозападни вјетар, а на југу Херцеговине слаба бура.
Највиша дневна температура ваздуха кретаће се од један до осам, а на југу до 12 степени Целзијуса.
Температура ваздуха измјерена у 7 часоава: Бјелашница минус шест, Купрес минус један, Соколац и Дринић нула, Бихаћ, Ливно, Мркоњић Град, Невесиње и Гацко један, Сарајево, Дрвар, Билећа и Нови Град два, Бањалука, Приједор, Бугојно, Сребреница и Тузла три, Добој, Градачац, Зеница, Вишеград и Зворник четири, Бијељина, Горажде и Требиње пет и Мостар осам степени Целзијуса.
На већини путева у Републици Српској и Федерацији БиХ вози се по мокрим и клизавим коловозима, а видљивост је смањена на подручју Кнежева, упозоравају из Ауто-мото савеза Српске.
Због извођења бојевог гађања, саобраћај ће привремено бити обустављен на дионици регионалног пута Хан Кола - Стричићи, данас и сутра од 8 до 16 часова.
Возачи могу да користите алтернативни правац Хан Кола - Леденице - Стричићи.
Из АМС-а скрећу пажњу возачима да јутрос возе пажљивије на релацији Бањ Брдо - Угљевик - Бијељина, којом ће се од 8 часова кретати вангабаритни терет.
- Очекује се да ће на одредишту бити око 12 часова. Молимо возаче који се буду кретали овом дионицом да возе спорије и да поштују упутства лица из пратње - наведено је у саопштењу.
На регионалном путу Карановац - Кнежево, у мјесту Љубачево, данас ће доћи до привремене обуставе саобраћаја од 8 до 17 часова, због санационих радова.
Због радова на магистралном путу Добој - Модрича, у мјесту Шешлије, долази до повремених 15-минутних обустава саобраћаја данас од 7 до 17 часова.
Алтернативни правац је регионални пут Добој - Модрича.
На регегионалном путу Укрина - Горња Вијака, на мјесту клизишта, саобраћај се одвија једном саобраћајном траком.
Због санације клизишта “Чемерно” још је на снази забрана којом се на путу Фоча - Чемерно - Гацко саобраћај свих возила укупне масе до 15 тона, преусмјерава на привремено изграђену обилазницу, док је на путу Брод на Дрини - Шћепан Поље забрањен саобраћај за теретна возила тежине веће од 12 тона.
На регионалном путу Карановац - Кнежево, у мјесту Карановац, забрањен је саобраћај преко моста на ријеци Врбас за сва возила чија укупна маса прелази 20 тона.
Алтернативни правац је Бањалука - Црна Ријека - Угар - Јајце - Доњи ВакуФ - Турбе.
На граничним прелазима тренутно нема дужих задржавања.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.