Чубриловић: Унаприједити положај мањина

Srna
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Чубриловић: Унаприједити положај мањина

БАЊАЛУКА- Предсједник Народне скупштине Републике Српске Недељко Чубриловић поручио је данас да ће ова институција, у оквиру својих надлежности, уложити максималне напоре за додатно унапређење положаја мањина у Српској.

На састанку са представницима националних мањина, Чубриловић је прихватио приједлог Савеза националних мањина Републике Српске да Народна скупштина, између осталих, буде организатор међународне конференције о правима и положају националних мањина у Српској.

Представници Савеза изразили су задовољство односом Републике Српске према националним мањинама који је, како су истакли, знатно бољи у односу на статус који националне мањине имају у Федерацији БиХ, саопштено је из парламента Српске.

Они су истакли да је веома значајно што је Народна скупштина на посљедњој сједници усвојила Стратегију за унапређење и заштиту права припадника националних мањина за период 2020-2024. године, те нагласили да је то први документ од стратешког значаја за положај националних мањина који је усвојен у БиХ.

Изразили су задовољство и што је Стратегија прихваћена без измјена, а у њој су јасно наведени циљеви, обавезе и задаци органа јавне власти и других актера од значаја за остваривање права националних мањина, с циљем даље промоције и заштите индивидуалних и колективних људских права припадника националних мањина у Републици Српској.

Састанку са Чубриловићем присуствовали су предсједник Савеза националних мањина Републике Српске Фрањо Ровер, предсједник скупштинског радног тијела Савјета националних мањина Маја Кременовић и потпредсједавајући у Вијећу народа Републике Српске из реда осталих Александра Далшашо Лепир.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.