Човић: На изборе са листом ХНС-а

Aгенције
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Човић: На изборе са листом ХНС-а

Мостар - Предсједник ХДЗ-а БиХ Драган Човић изјавио је да ће Хрватски народни сабор /ХНС/ на изборе изаћи са својом листом, јер је ХНС испред странке.

Човић је послије сједнице страначког Предсједништва у Мостару рекао да већина анализа рађених у посљедње вријеме високо позиционира рејтинг ХДЗ-а БиХ унутар хрватског народа, али и на цјелокупној политичкој сцени у БиХ.

"Морамо истом динамиком наставити да радимо и унутар ХНС-а. До краја ћемо бити принципијелни. ХНС је испред странке. Због тога идемо на тај начин и у изборни процес", истакао је Човић.

Он је додао и да ће наредна рунда преговора страначких лидера о провођењу одлуке "Сејдић-Финци" бити одржана средином јануара.

"Од тада би поновно требало да буде убрзан процес тражења рјешења, између осталог и за одлуку жСејдић-Финциж. Сљедећа година биће врло захтјевна, јер је изборна", рекао је Човић.

Он је навео да ће избори за Мостар сигурно бити одржани заједно с општим изборима.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.