ЦИК БиХ: До 15 часова излазност 37,21 одсто

Срна
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: ЦИК БиХ: До 15 часова излазност 37,21 одсто

Сарајево - До 15 часова излазност на Општим изборима у БиХ који се одржавају данас је 37,21 што је 0,60 одсто више него на прошлим изборима прије четири године.

То је саопштио Бранко Петрић, предсједник Централне изборне комисије.

У ФБиХ је до 15 часова изашло 34,65 одсто, у РС 41,81 одсто, док је у Дистрикту Брчком излазност 32,26.

Петрић је рекао да се изборни процес одвија како је и планирано, мирно и достојанствено.

У ФБиХ су се десила четири инцидента, која су ријешена. Исто толико инцидената се десило на територији РС, према информацијама МУП-а РС. Три су, како је Петрић рекао, занемарљива, док је на једном бирачком мјесту у Биљељини заустављено гласање на више од сат времена.

“Да похвалим овај пут све агенције које изузетно професионално раде свој посао заједно са Тужилаштвом. Један мало озбиљнији инцидент се десио у Бијељини, дошло је до прекида од око један сат”, казао је Петрић.

Петрић је истакао да је примјетна спорост у гласању и да се бирачи задржавају нешто више, те да бирачки одбори требају то пожурити и да је недопустиво враћање бирача са гласачког мјеста.

Додао је да ко год буде на гласачком мјесту у до 19 часова биће му омогућено да гласа.

Петрић је рекао да је на овим изборима нова појава то што нема великог интересовања за чланове бирачких одбора.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.