Фото: Бошњаци се још нису усагласили
СAРAЈЕВО - Савјет министара БиХ данас неће одржати сједницу, јер бошњачки министри још нису постигли сагласност о питању избора будућег директора Управе за индиректно опорезивање БиХ Зорана Тегелтије и Регулаторне агенције за комуникације Кемала Хусеиновића, изјавио је јуче новинарима предсједавајући Савјета министара Никола Шпирић.
- Они који су тражили времена да се о томе постигне договор, треба да постигну договор и да укажу гдје је нарушен национални баланс. Тврдим да није нигдје и кад ми пошаљу поруку да су спремни да се изјасне о избору, спреман сам да закажем ту сједницу - рекао је Шпирић.
Шпирић је истакао да документација за именовање Садика Aхметовића на функцију министра безбједности БиХ још треба да се комплетира и да још није достављена Савјету министара БиХ.
На питање новинара како гледа на процес пописа имовине коју ће покренути OHR, Шпирић је одговорио да не зна каквим капацитетима OHR располаже и да то није једноставан посао.
- Постоје они из међународне заједнице који за све тобоже експерте или обавјештајце нуде посао у БиХ у идућих тридесет година, и зато се праве фалш одлуке и на њима се покушава обезбиједити процесуирање унутар БиХ, да држава тужи ентитете, ентитети државу и локалне заједнице, а да њихови експерти испред нас у нашој земљи узимају новац - рекао је Шпирић.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.