Фото: БиХ не треба да буде централизована
СAРAЈЕВО - Некадашњи високи представник у БиХ Кристијан Шварц-Шилинг рекао је да БиХ не би требало да буде организована као централизована држава, него као федерација, али не тако да надлежности државе буду слабе.
Шварц-Шилинг је јуче на састанку са члановима Уставноправне комисије Представничког дома Парламента БиХ нагласио да је најбитније да се питање будућег уставног уређења БиХ поново врати у институције БиХ.
- Процеси у Парламенту и институцијама БиХ не могу бити замијењени разговорима страних државника или представника међународне заједнице са руководствима странака - рекао је Шварц-Шилинг и додао да је због овога велика и улога Уставноправне комисије.
Замјеник предсједавајућег Комисије Aлександра Пандуревић рекла је да није добро што је процес одлучивања из институција БиХ пренесен на састанке лидера и оптужила међународну заједницу да је за то крива и да је на тај начин манипулисала политичком ситуацијом у БиХ.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.