Беванда: Могућ договор о подјели имовине

Ж. Д.
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Беванда: Могућ договор о подјели имовине

Сарајево - Стални заједнички одбор високих представника земаља насљедница бивше СФРЈ састао се јуче у Сарајеву након шест година како би, између осталог, ријешио статус 66 некретнина и одмаралишта РС у Хрватској и Словенији и питање подјеле 645,55 милиона долара.

Високи представник БиХ за питања сукцесије Вјекослав Беванда рекао је у паузи састанка којем је предсједавао да би одбор требало да дефинише препоруке за спровођење анекса Споразума о питањима сукцесије и да састанак протиче у духу разумијевања и уважавања.

- Много питања остало је неријешено и недефинисано. Све је изнесено на сто, завршили смо први круг расправе о свим анексима и морам рећи да су за већи дио тих анекса усаглашене препоруке. Услов за било какву одлуку је пуни консензус - рекао је Беванда наводећи да у вези са одређеним анексима има потпуно различитих ставова и несугласица.

Састанку присуствују високи представници Хрватске, Македоније, Словеније и Србије те овлашћени представници ових земаља за појединачне анексе Споразума о питањима сукцесије.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.