Алкохол куповали на рачун државе

Ведрана Кулага
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Алкохол куповали на рачун државе

Сарајево - Запослени у Граничној полицији БиХ прекорачивали су лани лимите за употребу телефона, а у овој институцији је новцем из буџета плаћан алкохол и без образложења набављани поклони.

Наводи се то у извјештају о финансијској ревизији Граничне полиције БиХ за прошлу годину, који је објавила Канцеларија за ревизију институција.

Правилник о репрезентацији и поклонима усвојен је у октобру 2013. године, а директор институције је имао мјесечно на располагању до 5.000, његов замјеник до 300, помоћник до 150, а савјетник директора до 100 КМ за репрезентацију. Ревизори су утврдили да је за репрезентацију потрошено око 170.000 КМ, али и да новац није коришћен у складу са правилима.

- Под интерном репрезентацијом предвиђено је набављање освјежавајућих пића и топлих напитака у згради, а на појединим рачунима приказано је конзумирање алкохолних пића и хране, док неке фактуре које се односе на коришћење угоститељских услуга и набавку поклона немају извјештај о поводу настанка трошка - наведено је у извјештају ревизора.

 

Опширније читајте у штампаном или електронском издању "Гласа Српске"

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.