Фото: Акција Пандора: Предао се краљ текстила Анес Садиковић
Сарајево - Анес Садиковић, некрунисани "краљ текстила" и кинеске робе у БиХ предао се данас државним правосудним органима БиХ, потврдио је за klix.ba Борис Грубешић, портпарол Тужитељства БиХ. Садиковић је осумњичени у акцији Пандора коју проводе полицијски службеници Државне агенције за истраге и заштиту (SIPA).
Садиковић је у септембру 2012. године, са још седморо његових блиских рођака, међу којима и брат Исмет, ухапшени у акцији кодног назива "Boss".
Медији су тада објавили како су Садиковић и његови блиски рођаци протеклих година увезли кинеску робу у вриједности од неколико милијарди КМ, те царинским малверзацијама оштетили буџет БиХ за астрономских 300 милиона КМ.
Анес Садиковић је посљедњи пут ухапшен у децембру 2009. године, када је полиција у Бугарској на граничном прелазу с Турском зауставила камион с кинеском робом и у њему пронашла 44 килограма хероина. Он је током 2008. године привођен и у БиХ, под сумњом да је био организатор криминалне групе која се бавила трговином наркотицима и која је одговорна за низ неријешених убистава.
Борис Грубешић је за klix.ba.ба рекао да ће Садиковић данас бити саслушан у Тужилаштву БиХ, а након што га представници тужиочког тима испитају донијет ће одлуку о покретању приједога за одређивање мјере притвора.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.