Зворник домаћин друге етапе бициклистичке трке „Београд–Бањалука“

Глас Српске
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Илустрација

ЗВОРНИК - Циљ друге етапе 20. Међународне бициклистичке трке "Београд-Бањалука" биће у Зворнику, договорено је данас на састанку градоначелника Зворника Бојана Ивановића и директора Бициклистичког савеза Републике Српске Владимира Куваље.

У спортском бициклистичком спектаклу, који ће бити одржан од 22. до 26. априла под слоганом "Србија и Српска заједно", учествоваће 25 екипа и 175 бициклиста из цијелог свијета.

Ивановић је истакао да ова трка, осим спортског, има и велики туристички значај, јер ће слике из Зворника обићи свијет, а град ће угостити учеснике 24. априла идуће године.

"Град Зворник подржава ову бициклистичку трку. Подржавамо спорт и бициклизам, али и главну поруку – да Дрина не раздваја већ спаја народ Србије и Републике Српске", рекао је Ивановић новинарима након састанка.

Бициклистичка трка "Београд-Бањалука", један од најзначајнијих спортских догађаја у овом дијелу Европе, возиће се четири етапе. Прва од Београда до Пожаревца, друга од Обреновца до Зворника, трећа ће стартовати из Братунца, а четврта у Бањалуци.

Куваља је подсјетио да је прошлогодишњу бициклистичку трку "Београд-Бањалука" гледало више од седам милиона људи.

Он је захвалио граду Зворнику и Ивановићу на подршци и разумијевању, те што су препознали поруку коју ова трка носи.

Куваља је истакао да такмичари воле доћи у Зворник, Србију и Републику Српску одакле носе лијепе успомене.

С циљем промоције бициклизма, најмлађим Зворничанима биће уручена бицикла која ће обезбиједити Бициклистички савез Републике Српске.

Међународна бициклистичка трка "Београд-Бањалука" већ дуги низ година налази се у календару Свјетске бициклистичке уније и представља један од највећих спортских догађаја који заједнички организују Србија и Република Српска, уз подршку влада Србије и Српске. /крај/мсг/љљ/фото

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.