Фото: Женe у Бијељини продајом рукотворина пуне кућни буџет
Бијељина - Радионица "Етно-креатива" у којој ће жене израђивати традиционалне рукотворине отворена је јуче у Новом насељу Јања у Бијељини.
Осим очувања старих заната, циљ ових радионица јесте да се незапослене жене економски оснаже и да добију прилику да израдом рукотворина зараде новац. Градоначелник Бијељине Мићо Мићић је рекао да ће жене израђивати сувенире и друге предмете онако како се то некада радило.
- У Јањи смо отворили још једну секцију која ће дјеловати при Културно-умјетничком друштву (КУД) "Ново насеље Јања", а у опремање радионице је уложено око 30.000 КМ - рекао је Мићић.
Кореограф у овом КУД-у Цвија Крајишник је истакла да је велики број жена заинтересован за обуку. Према ријечима предсједника КУД-а Славка Новаковића, у наредном периоду радиће на проналажењу могућности продаје предмета.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.