Захлађење и снијег

Срна
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Захлађење и снијег

Бањалука - У Републици Српској наредних дана биће хладније са снијегом, а већ сутра очекује се формирање сњежног покривача, речено је Срни у Републичком хидрометеоролошком заводу.

Дежурни синоптичар Драшко Рудан рекао је да се већ за сутра прогнозира облачно и хладније вријеме, са кишом и снијегом, и формирање сњежног покривача.

У Херцеговини ће киша током дана престати, док ће у Семберији према вечери прелазити у снијег.

Највиша дневна температура износиће од минус један до пет степени, на југу до 10 степени Целзијусових.

Дуваће слаб до умјерен, сјеверозападни вјетар, у Херцеговини слаба до умјерена бура.

Рудан је навео да ће другог дана викенда бити још хладније и облачно, углавном са слабим снијегом, а на југу суво и промјенљиво облачно, са повременим сунчаним интервалима.

Температура ће износити од минус два до један, на југу до шест степени Целзијусових.

За понедјељак, 26. јануар, прогнозира се хладно и претежно облачно вријеме са слабим снијегом, који ће према вечери и током ноћи престати, уз дјелимично смањење облачности.

У Херцеговини ће бити суво, са сунчаним интервалима, и мало топлије.

Највиша дневна температура износиће од минус три до један, на југу до осам степени Целзијусових.

Рудан каже да се претежно ведро и углавном сунчано вријеме може очекивати у уторак, 27. јануара.

Ујутро ће бити тмурно и претежно облачно, током дана промјенљиво облачно, претежно ведро и углавном сунчано, а само понегдје у планинама у централним и источним крајевима могуће је провијавање слабог снијега.

Температура тог дана биће од минус три до два, на југу до осам степени Целзијусових.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.