Већа септембарска пензија

О. С.
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Већа септембарска пензија

БИЈЕЉИНA - Исплата септембарске пензије за кориснике Фонда ПИО РС која је за шест одсто већа у односу на августовску, почиње данас и биће исплаћена по коефицијенту 1,06, рекао је јуче новинарима у Бијељини директор Фонда Зоран Мастило.

Нагласио је да је просјечна пензија 319,15 марака, а просјечан износ самосталних пензија 332,76 марака.

Мастило је додао да је септембарска транша за пензију 68.191.759 КМ, што је за 3.680.666 КМ више него у августу.

- Исплата се обавља за 206.755 корисника, што је за 322 пензионера више него у августу. Најнижа самостална пензија одлуком Владе РС од 11. септембра повећана је на 160 КМ, умјесто досадашњих 150 КМ - рекао је Мастило и додао да се нови износ самосталне пензије исплаћује од септембра 2008. године.
Он је нагласио да је за ово повећање неопходно 200.000 КМ. Најнижу пензију у септембру су примила 21.992 корисника, док је у августу тај број износио 21.322 корисника.

Мастило је најавио да ће пензије бити редовно исплаћиване сваког првог у мјесецу.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.