Увоз млијека, воћа и поврћа дупло већи од извоза

Агенције
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Увоз млијека, воћа и поврћа дупло већи од извоза

Сарајево - Велика очекивања од дозволе за извоз млијека из БиХ на тржиште ЕУ нису се показала оправданим, с обзиром на то да је покривеност увоза извозом у 2016. години повећана само три одсто, речено је јуче у Спољнотрговинској комори БиХ.

Директорица Сектора привреде коморе Огњенка Лаловић истакла је да се то може приписати тешкоћама у процесу тражења и обнављања тржишта која су изгубљена забраном извоза. Спољнотрговинска размјена је неповољна - у 2016. извезено је млијека и млијечних производа у вриједности 67,6 милиона КМ, а вриједност увоза износила је 133,5 милиона КМ и повећана је за 5,6 милиона.

Извоз воћа и поврћа из БиХ прошле године износио је 173 милиона КМ и већи је за 24 милиона у односу на годину раније. Извоз је у истом периоду износио 312 милиона и већи је за 19 милиона КМ.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.