У плану 44 нова школска уџбеника

Д.Б.
У плану 44 нова школска уџбеника

БАЊАЛУКА - Да би основци и средњошколци у Српској лакше усвајали градиво, планирано је да у идућој школској години добију 44 нова уџбеника, који би замијенили постојеће, који су зрели за измјене.

Процедуру креирања нове литературе Завод за уџбенике и наставна средства Источно Ново Сарајево је већ започео, наводећи да је за основне школе расписан позив за 17 уџбеника, а 27 за општеобразовне предмете у средњим школама.

- Нови уџбеници у разредној настави потребни су за музичку културу други и трећи разред, затим моју околину за трећи и дигитални свијет за пети разред - казали су у Заводу.

Ђаци шестог разреда требало би да добију нове уџбенике за географију, техничко образовање, ликовну културу, музичку културу и руски језик, седмог разреда за музичку културу, осмаци  из историје и хемије, а деветаци  за биологију, хемију, основе информатике и ликовну културу. Потребно је, истичу, обезбиједити и збирку задатака из српског језика од шестог до деветог разреда као додатно наставно средство.

У Заводу кажу да је постигнут договор да се књиге за струке и занимања, гдје их до сада није било, обезбјеђују непосредном понудом аутора која је дефинисана законским прописима.

- Ранијих година била је ситуација да се траже уџбеници за стручне школе, за које не добијемо рукописе и то се понављало. Сада смо у активностима на обезбјеђењу уџбеника за струке здравство, саобраћај и економија, право и трговина непосредном понудом аутора - рекли су у Заводу.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и Твитер налогу.

© АД "Глас Српске" Бања Лука, 2018., ISSN 2303-7385, Сва права придржана