У Бањалуци сутра такмичење у познавању саобраћајних прописа

Aгенције
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: У Бањалуци сутра такмичење у познавању саобраћајних прописа

Бањалука - На Тргу Крајине у Бањалуци сутра ће у оквиру кампање "Европска недјеља мобилности - дан без аутомобила" бити организовано такмичење у познавању саобраћајних прописа и вожњи бицикла на полигону спретности, а најбољи учесници биће награђени.

Такмичење ће бити одржано од 10.00 до 12.00 часова, а сви заинтересовани "од седам до 77 година" могу се пријавити од 9.00 до 10.00 часова, саопштено је из Ауто-мото савеза /АМС/ Републике Српске, који организује такмичење.

Најбољи возачи бицикла, који прођу полигон са што мање казнених бодова и у што краћем временском року, добиће прикладне награде. За освојено прво мјесто награда је бицикл, бесплатно чланство у АМС Српске, свјетлоодбојни прслук и ауто-карта.

Кампања "Европска недјеља мобилности" одржава се од 16. до 22. септембра под слоганом "Чист ваздух – ти си на потезу!".

У њој учествује више од двије хиљаде градова у којима ће се реализовати различите активности, како би се смањила аерозагађења која потичу од аутомобила, а промовише се коришћење алтернативних видова превоза, као што су јавни градски превоз, пјешачење и вожња бицикла.

АМС Републике Српске, Ауто-мото друштво "Бањалука" и Административна служба града Бањалука поставили су покретни полигон на Тргу Крајина, на којем се обавља практична обука дјеце предшколског и узраста од пет до девет година за безбједно учешће у саобраћају.

На овом полигону дјеца имају могућност да усвоје основна знања неопходна за безбједно учешће у саобраћају крећући се као пјешаци и бициклисти.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.