Фото: У Бањалуци 17 степени Целзијуса, од сутра навече јака киша на југу
Бањалука - Иако је данас у Бањалуци у 13.30 измјерена температура ваздуха била прољетних 17 степени Целзијуса, што је изнад просјека за ово доба године, већ од сутра у вечерњим сатима доћи ће до промјене времена, а на југу уз јаке падавине.
По прогнози Хидрометеоролошког завода РС, сутра током ноћи, као и у недјељу, на југу и југозападу РС очекују се неповољни временски услови који подразумијевају интензивне и обилне кишне падавине, у вишим предјелима снијег.
У понедјељак, 19. јануара, наоблачење, киша и снијег с различитим интензитетима захватиће цијелу РС.
Сходно овој прогнози, Управа цивилне заштите РС је упутила упозорење представницима градова и општина Херцеговине у којем указује на потребу да се предузму све потребне мјере које произилазе из закона и подзаконских аката који уређују питања заштите и спасавања, посебно оне које се односе на спречавање и санирање посљедица неповољних хидрометеоролошких услова.
Тиме ће се, наводе из ове управе, прогнозиране временске неприлике дочекати што спремније и што мање евентуалних штетних посљедица по грађане и имовину.
Из Управа цивилне заштите напомињу да прате стање и извршаваће све активности које су предвиђене у оваквим ситуацијама.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.