Фото: Трострука срећа за Коваче
ТРЕБИЊЕ - Тридесетогодишња Весна Ковач јуче је у Гинеколошко-акушерском одјељењу требињске Опште болнице на свијет донијела три бебе, што је други случај откако је основано ово одјељење.
Млади брачни пар из Требиња, Весна и Жељко Ковач, за двије године су изродили четворо дјеце. Њихов једноипогодишњи син јуче је имао највише разлога за весеље, јер је добио двије сестре и једног брата.
Према ријечима доктора Срдана Лугоње, гинеколога који је, са докторкама Попадић и Крунић, обавио пород, прва беба је рођена нормалним путем, док су друге двије, због неправилног положаја и незрелости беба, рођене царским резом.
- Бебе су одмах по рођењу заплакале, виталне су, али с обзиром на то да су рођене у тридесетој недјељи трудноће, гдје је до термина њиховог рођења преостало још десет недјеља, све три су смјештене у инкубатор и транспортоване на Неонантологију у Подгорици - рекао је доктор Лугоња.
Мајка Весна која је, како каже доктор Лугоња, бебе спонтано занијела, без стимулација, осјећа се добро.
Малене сестрице, од килограма и килограма и 50 грама, са својим нешто крупнијим братом од килограма и 200 грама, прве су тројке у посљедњој деценији у Породилишту Опште болнице Требиње.
У овој болници на свијет долази већина беба из источне Херцеговине.
У Општој болници Требиње истичу да су посљедњи случај тројки имали чак прије 11 година, када је до тада петочлана породица Јокановић добила принове.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.
Најновије вијести из рубрике