Сви треба да се поклоне жртвама усташког злочина геноцида у Доњој Градини

Д. К.
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Сви треба да се поклоне жртвама усташког злочина геноцида у Доњој Градини

Бањалука - Наша дужност је да у што већем броју 19. априла одемо у Доњу Градину на обиљежавање 70 година од страдања жртава усташког злочина геноцида, како бисмо се на тај дан помолили за све невино страдале, изјавио је јуче министар просвјете и културе РС Дане Малешевић.

Он је истакао да ће тим поводом 17. априла у Бањалуци бити представљена поштанска маркица на којој је споменик у Јасеновцу. Планирано је и представљање часописа “Топола”, отварање изложбе радова ученика основних и средњих школа и проглашење побједника тог конкурса.

- Радимо и на транспорту прошлогодишњих ликовних радова у САД, гдје ће изложба бити постављена у православној цркви на Менхетну у Њујорку - рекао је Малешевић.

Он је подсјетио да је конституисан и Одбор који прати израду и спровођење пројекта Меморијалног центра Спомен-подручја “Доња Градина”.

- Два значајна члана одбора долазе из Београда, а ријеч је о експертима Слободану Малдинију и Јовану Мирковићу, који ће нам помоћи - додао је Малешевић.

Члан Извршног одбора за обиљежавање 70 година од страдања жртава усташког злочина геноцида у Доњој Градини Лука Кецман рекао је да ће у програму обиљежавања учествовати стотињак особа. Долазак у Доњу Градину најавили су предсједник и премијер Србије Томислав Николић и Александар Вучић, те висока делегација Израела, а очекује се и присуство патријарха Иринеја.

 

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.