Фото: Све спремно за издавање личних карата и возачких дозвола
Бањалука - Министарство унутрашњих послова Републике Српске саопштило је да би сутра требало да почне запримање захтјева за издавање нових личних карата и возачких дозвола, преносе агенције.
- Обавјештавамо грађане да ће садашње личне карте и возачке дозволе важити до рока који је на њима назначен, а могу се замијенити и прије истека рока у случајевима предвиђеним Законом - наводе из МУП-а.
Из МУП-а подсјећају да ће нови документи у себи садржавати електронски меморијски елеменат - чип и друге напредне елементе заштите.
Нови обрасци личне карте и возачке дозволе садржаваће у себи електронски потпис, а на лични захтјев појединца уписиваће се податак о ентитетском држављанству и крвној групи.
Правилником који је усвојио Савјет министара БиХ утврђена је цијена нове личне карте у износу од 18 КМ и цијена нове возачке дозволе у износу од 60 КМ.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.