Фото: Сутра суђење за убиство војника ЈНА у Сарајеву
САРАЈЕВО - У Суду БиХ сутра ће бити настављено суђење команданту Специјалне јединице МУП-а такозване РБиХ Драгану Викићу и још тројици оптужених за убиство заробљених припадника ЈНА 1992. године у Сарајеву.
Осим Викића, у предмету “Велики парк”, за убиство заробљених припадника ЈНА 1992. године у Сарајеву оптужени су бивши помоћник министра унутрашњих послова тадашње БиХ Јусуф Пушина, те Нермин Узуновић и Младен Човчић, који се прије промјене имена звао Сенаид Чавчић.
Оптуженима је стављено на терет да су били информисани о заробљавању осам припадника ЈНА српске националности из транспортера у квару на подручју сарајевског насеља Добриња.
Према оптужници, они су били информисани о стављању заробљених војника ЈНА под контролу и надзор полицијских и безбједносних структура, који су потом изведени у Велики парк близу Дома полиције у центру Сарајева, гдје су убијени.
Тијела припадника ЈНА склоњена су и одвезена с циљем уклањања и прикривања доказа, али су пронађени дјелимични посмртни остаци двојице убијених, док се за осталим посмртним остацима још трага.
На рочишту одржаном 24. октобра, свједок Тужилаштва БиХ Фикрет Муслимовић потврдио је да је Управа војне безбједности у мају 1993. године сачинила специјалну информацију у којој се спомињу и убиства у Великом парку у Сарајеву.
Муслимовић је рекао да је као начелник Управе потписао информацију коју су сачинили аналитичари, те да је она прослијеђена тадашњем муслиманском лидеру Алији Изетбеговићу, начелнику Штаба Врховне команде, а могуће и Служби државне безбједности.
Наставак суђења заказан је за 13.00 часова.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.