Фото: Шулић: Од 20. јануара подјела намирница јавним кухињама
БАЊАЛУКА - Министарство трговине и туризма Републике организоваће од 20. јануара подјелу основних животних намирница за кориснике јавних кухиња у Републици Српској и Црвеног крста, рекао је ресорни министар Денис Шулић.
Он је навео да ће до краја 2025. године бити организована још једна подјела брашна за кориснике јавних кухиња.
"Обезбиједићемо да цијеле године све потребне количине брашна буду доступне јавним кухињама за њихове кориснике путем интервентних набавки и Владе Српске", рекао је Шулић новинарима у Бањалуци након састанка са представницима јавних кухиња.
Шулић је истакао да је сарадња са организацијама које путем јавних кухиња пружају помоћ најугроженијим грађанима Српске на добром нивоу.
"Обезбиједили смо у овој години све потребне количине брашна за кориснике јавних кухиња. Путем Црвеног крста у два наврата смо дијелили робу широке потрошње за кориснике ове организације", рекао је Шулић.
Он је навео да је на састанку информисан да у Српској буде и око 5.000 корисника јавних кухиња, којих према подацима Министарства има око 3.800.
"У зимском периоду тај број корисника се повећава", рекао је Шулић.
Представник народне кухиње "Оптимист" из Приједора Зијад Чамић рекао је да ће та кухиња захваљујући Министарству наставити рад у бољим условима него што је то било ове године.
"Добили смо једну сигурност за идућу годину. Добићемо огромне количине хране, што је најбитније за наше кориснике. Имамо 329 корисника", додао је Чамић.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.