Фото: Студенти из Пољске посјетили Aндрић град
Вишеград - Група од педесетак студената из пољског града Љубина посјетила је Вишеград, гдје се задржала у Андрићевој спомен-учионици и спомен-библиотеци у Андрић граду, преносе агенције.
- Ријеч је о студентима балканистике у оквиру које изучавају српски језик, књижевност и културу Срба и који двије седмице бораве на Балкану у оквиру пројекта Европске уније - рекао је професор Видан Николић, координатор посјете.
Николић је објаснио да су студенти одабрали да на симпозијуму о Балкану у својој земљи представе писца Иву Андрића, као и режисера Емира Кустурицу са којим су се дружили у Андрићграду.
Професор Петар Сотиров из Пољске рекао је да овај пројекат има за циљ да Западној Европи прикаже културне вриједности балканских држава.
Он је најавио сличне посјете студената и наредних година.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.