Штрајк у Ме­ди­цин­ској елек­тро­ни­ци

М. М.
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Штрајк у Ме­ди­цин­ској елек­тро­ни­ци

БAЊA ЛУ­КA - Син­ди­кат "Ме­ди­цин­ске елек­тро­ни­ке" Бања Лу­ке, ор­га­ни­зо­вао је у пе­так је­дно­ча­со­вни штрајк упо­зо­рења у кру­гу пре­ду­зе­ћа.

У штрај­ку је учес­тво­ва­ло око 60 ра­дни­ка  пре­ду­зе­ћа ко­ји су по­ру­чи­ли да ће 29. сеп­тем­бра сту­пи­ти у ге­не­рал­ни штрајк ако Вла­да РС не испу­ни њихо­ве зах­тје­ве.

- Ра­дни­ци тра­же ис­пла­ту не­ис­пла­ће­них пла­та за април, мај, јун, ју­ли и ав­густ 2008. го­ди­не, ис­пла­ту не­ис­пла­ће­них то­плих обро­ка за про­шлу и ову го­ди­ну, ис­пла­ту пре­во­за за све ра­дни­ке и упла­ту до­при­но­са за пен­зиј­ско, ин­ва­лид­ско и здрав­стве­но оси­гу­рање од 2002. го­ди­не - ре­као је пред­сје­дник Син­ди­ка­та "Ме­ди­цин­ске елек­тро­ни­ке" Го­ран Бо­сан­чић.

Ра­дни­ци тра­же и смје­ну ру­ко­вод­ства и при­мје­ну гран­ског ко­ле­кти­вног уго­во­ра у се­кто­ру здрав­ства и со­ци­јал­не за­шти­те.

 

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.