Фото: Србац у акцији за своју легенду
Србац - Општинска организација слијепих и слабовидих лица из Српца организује хуманитарни концерт за свог дугогодишњег члана и активисту Слободана Јанковића који је оболио од карцинома плућа.
Концерт ће бити одржан 18. јуна у србачком Дому културе са почетком у 20 часова, а наступиће музичари из Бањалуке, Градишке, Прњавора и Српца.
Јанковић је омиљен међу Српчанима јер је и поред хендикепа постигао велике успјехе. Иако му је вид оштећен 95 одсто и тешко се креће, седамдесетједногодишњи Слободан инспирише својим умијећем чак шест инструмената, а бави се и куглањем. Свирајући староградску и народну музику освајао је награде по Европи, а медаље је добијао и на куглашким првенствима.
- Бодо је херој нашег времена јер је и поред хендикепа подигао двије кћерке и сина, иако му је супруга Анђелка која је била 100 одсто слијепа умрла прије 16 година. Преживио је неколико тешких операција и надам се да ће добити и ову животну битку - рекао је предсједник Општинске организације слијепих и слабовидих Божидар Дринић.
Јанковић је познат као велики хуманиста, а више од 20 пута је даровао крв за угрожене.
- Помогао је многима и надам да ће му добри људи узвратити. Цијена улазнице за концерт је три КМ, а вјерујем да ће бити оних који ће дати и више за нашег Слободана - истакао је Дринић.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.
Најновије вијести из рубрике