Фото: Илустрација
ШАМАЦ - На спомен-обиљежју у Баткуши данас су положени вијенци за 18 погинулих бораца одбрамбено-отаџбинског рата и седам цивилних жртава рата.
Вијенце су положили представници општине Шамац, општинске Борачке организације, Мјесне борачке организације Баткуша и Мјесне заједнице Баткуша.
Предсједник Борачке организације Шамац Радован Зорановић рекао је да је данас одата почаст борцима који су у одбрани Републике Српске погинули у Баткуши и широм Српске.
“Због новонастале ситуације са пандемијом вируса корона данас смо скромно обиљежили овај дан, поштујући мјере и без присуства породица погинулих бораца и једног дијела Борачке организације”, рекао је Зорановић Срни.
Зорановић је нагласио да полагањем вијенаца одају почаст саборцима како њихов допринос у стварању Републике Српске никада не би био заборављен.
Споменик за погинуле у Баткуши саграђен је 2008. године, освјештан 2009. и од тада се на том мјесту служи парастос.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.
Најновије вијести из рубрике