Савез иноватора Републике Српске: “ИНОСТ МЛАДИХ 2025” окупиће 500 учесника

Анита Јанковић Речевић
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Г.С.

БАЊАЛУКА – Традиционална Међународна изложба идеја, иновација и стваралаштва “ИНОСТ МЛАДИХ 2025”, која ће ове године бити одржана 27. пут и окупити око 500 основаца, средњошколаца и студената из Српске и земаља окружења, представља најважнији догађај у календару активности Савеза иноватора Републике Српске.

Програм рада Савеза иноватора Републике Српске за ову годину усвојен је на данашњој годишњој Скупштини Савеза одржаној у Привредној комори Републике Српске.

Предсједник Савеза иноватора Републике Српске Милован Бајић рекао је да су на Скупштини разматрани и усвојени извјештаји о раду за 2024. годину, као и план активности и Финансијски план Савеза за ову годину. 

- Већина планираних активности лани успјешно је реализована, а врло је богат план активности и за ову годину. Надам се да ћемо успјети све релизовати, с тим да је мањак финсијских средстава наш највећи проблем с којим се константно суочавамо - рекао је Бајић. 

Он је подсјетио да је најпознатији пројекат Савеза изложба “ИНОСТ МЛАДИХ”, манифестација посвећена дану града Бањалука. 

- То је изложба коју обиљежавамо сваке године у априлу у Дому омладине. Ове године ће  бити одржана 27. пут гдје ћемо окупити између 400 и 500 ученика основних и средњих школа, студената и других учесника. Осим тога реализујемо и изложбе посвећене јубилејима наших великана, попут Михајла Пупина, Николе Тесле, Милене Марић Ајнштај, Милутина Миланковића. На тај начин настојимо њихов недовољно промовисан рад  представити јавности – казао је Бајић и додао да ће њихови иноватори и ове године обилазити школе како би дјеци говорили о иноваторству.  

Бајић је истакао да је Савез иноватора Републике Српске у октобру прошле године учествовао на манифестацији обиљежавања 170 од рођења Михајла Пупина. 

- Ми смо на неки начин били суорганзатори тог догађаја у Идвору, гдје смо поставили изложбу о Михајлу Пупину. Тамошњи жири састављен од еминитних стручњака главна годишња признања на пољу иноваторства додијели је управо нама, Бањалучанима. Ја сам добио Пупинову златну медаљу, а генерални секретар Савеза Љубиша Пашић проглашен је почасним грађанином Идвора – додао је Бајић. 

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.