Фото: Савановић: Нема контрамјера
Добој - Генерални директор "Жељезница Републике Српске" Драган Савановић изјавио је да ово предузеће неће увести контраблокаде, јер тренутно транспортно ограничење од "Жељезница Федерације БиХ" производи довољно штете.
Савановић је навео да је данас ступио у контакт са генералним директором "Жељезница ФБиХ" Нијазом Пузићем, који је обећао да ће се ствари по питању транспортног ограничења рјешавати.
Он је, након данашњег састанка чланова Управног и Надзорног одбора "Жељезница Републике Српске", нагласио да је укупно задужење овог предузећа према "Жељезницама ФБиХ" 4.500.000 КМ, али по уговору тај износ доспијева за исплату тек након наплате извршених послова.
"По приспјећу средстава жЖељезнице Српскеж исплаћују жЖељезницама ФБиХж њихов уговорени дио. Оно што нисмо наплатили не можемо уплатити и наведени дуг је за извршени посао, за фактурисане ситуације, а те ситуације нису још дошле на наплату", нагаласио је Савановић.
Он је додао да су "Жељезнице Републике Српске" јутрос на основу приспјећа средстава за извршене услуге од "Митала" уплатиле "Жељезницама ФБиХ" 289.000 КМ.
Савановић је оцијенио као обману медијске наводе о висини такозваног дуга које "Жељезнице ФБиХ" потражују и да због тога то предузеће не може исплатити примања својим радницима.
Он није могао рећи шта се налази у позадини увођења транспортног ограничења од "Жељезница ФБиХ".
Тренутно је у станици Добој заустављено осам возова са жељезном рудом за зеничку жељезару, а транспортно ограничење за "Алумину" примјењује се за боксит из Херцеговине који се товари на подручју Мостара.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.
Најновије вијести из рубрике