Шаховско надмудривање политичара

Д. К.
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Шаховско надмудривање политичара

Бањалука - Кроз шаховско надмудривање и дружење, а све с циљем промовисања ове мисаоне игре јуче је на турниру "Шаховска реплика БЛ 2016" своје снаге одмјерило шест политичких странака из РС.

Као најбољи мајстори шаха показали су се чланови СДС-а. Друго мјесто је заузела СНС, треће СП, а четврто ДНС. Члановима НДП-а припало је пето, док је СНСД био на шестом мјесту.

Савезни шаховски судија Момчило Сопренић био је задужен да прати да ли политичари поштују сва правила игре.

- Сви су играли са свима, у 15 кола по 15 минута - каже Сопренић.

Предсједник организационог одбора турнира Гојко Секулић је рекао да желе популаризовати шах у Српској.

Потпредсједник НДП-а Здравко Крсмановић каже да је турнир симболичан почетак изборне кампање, која би требало да буде фер и демократска, као и шаховска партија.

- Ово је витешка и древна игра са поруком "Један смо род, једно смо племе" и треба је више промовисати - истакао је он.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.