РУЦЗ: Пожари посљедица пораста температуре, али и немара

Агенције
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: РУЦЗ: Пожари посљедица пораста температуре, али и немара

ИСТОЧНО САРАЈЕВО - Усљед пораста температуре ваздуха и радова на чишћењу пољопривредног земљишта, у протекла три дана Републику Српску захватио је већи број пожара, саопштено је данас из Републичке управе Цивилне заштите РС, која активно прати стање на подручјима угроженим пожаром, преносе агенције.

Ватрогасне јединице на подручју Бањалуке имале су у протекла три дана 182 интервенције, и то у Бањалуци 58, Костајници једну, Лакташима 20, Челинцу 15, Приједору 22, Српцу 10, Прњавору 13, Мркоњић Граду четири, Рибнику шест и Градишки 33.

Из РУЦЗ-а истичу да су на овом подручју тренутно активна два пожара, и то на подручју Бањалуке и Лакташа.
Када је ријеч о стању на подручју које је у надлежности Подручног одјељења Цивилне заштите Бијељина, ватрогасне јединице имале су у протекла три дана 35 интервенција на гашењу пожара отвореног простора, и то у Бијељини 17, Зворнику девет, Лопарама три и Угљевику шест.
Ватрогасне јединице на подручју Добоја имале су у протекла три дана 205 интервенција на гашењу пожара отвореног простора.
Пожар у мјесту Костајница, општина Добој, који је избио 18. марта поред жељезничке пруге, а који је захватио око 2.000 жељезничких прагова и два жељезничка вагона, је локализован, али и даље догоријевају запаљени жељезнички прагови.

Један ватрогасац задобио је лакше опекотине и тровање угљен диоксидом.
На овом подручју тренутно је активно шест пожара, три у општини Теслић, два у општини Брод и један у општини Вукосавље.
РУЦЗ наводи да на подручју у надлежности Подручних одјељења Требиње и Соколац нису забиљежени значајнији пожари.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.