Фото: Ратко Савић нови предсједник Уније студената РС: Студента ставити у центар образовног процеса
Бањалука - На Изборној скупштини Уније студената РС за новог предсједника ове организације изабран је студент Правног факултета у Бањалуци Ратко Савић.
За потпредсједника Уније изабран је досадашњи предсједник Милан Милишић, а за генералног секретара Предраг Говедарица.
Савић је рекао да ће у идућем периоду радити на томе да студент буде у центру образовног процеса и дјеловања студентских организација.
- Радићемо на унапређењу квалитета образовања што је кључ за опстанак високог образовања, студентског живота и Српске. Трудићемо се да анимирамо што више студената да се укључе у наше пројекте и активности - поручио је Савић.
Када је ријеч о студентском стандарду, Савић је рекао да је на реду реконструкција првог и другог студентског павиљона у Бањалуци. Додао је да ће радити и на аутономији студентских организација и подсјетио да у Српској има око 40.000 студената.
Милишић је нагласио да Унија већ годинама одржава јединство студената у Српској и заједно са институцијама РС креира нове идеје и рјешава постојеће проблеме.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.
Најновије вијести из рубрике