Растушка пећина чека госте

В. Т.
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Растушка пећина чека госте

ТЕСЛИЋ - У туристичку разгледницу Теслића званично је уцртана још једна атракција, пећина у насељу Растуша.

У протекле двије године Министарство за трговину и туризам РС инвестирало је више од 20.000 марака у овај пројекат.

Предсједник растушког "Еко-парка" Благоје Радић каже да су урађене бетонске стазе у унутрашњости пећине у дужини од 350 метара и око 400 метара прилазних стаза.

- Обезбијеђена је неопходна инфраструктура, доведена струја, пећина је освијетљена рефлекторима, уређени су прилази и ограђен је сам плато ове атрактивне локације, а постављена је и туристичка сигнализација и инфо табла. Урађена је и веб страница са туристичком презентацијом - додао је Радић.

Он каже да је ова пећина значајна за становништво насеља Растуше, које ће моћи да производе из кућне радиности и здраву храну пласира на тржиште, а створиће се услови и за развој сеоског туризма.

Званично отварање пећине биће овог мјесеца. Све активности на овом пројекту урадила је теслићка развојна асоцијација "Aстра", чији је предсједник Владо Јанковић и аутор пројекта и један од оснивача еколошког друштва "Еко-парк" у Растуши.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.