Промовисана књига Стварање РС Николе Кољевића

М. Ф.
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Промовисана књига Стварање РС Николе Кољевића

БAЊA ЛУКA - Предсједник Републике Српске Рајко Кузмановић истакао је да је књига "Стварање РС", чији је аутор бивши потпредсједник Српске Никола Кољевић, капитално и вриједно дјело, које садржи богатство дневничких записа о ослободилачком и демократском покрету Срба у БиХ.

- Ово дјело је значајно историографско остварење и свједочење које ће послужити цјелокупном сагледавању истине о трагичном сукобу, али и херојској борби српског народа - рекао је Кузмановић прексиноћ у Бањој Луци на промоцији књиге "Стварање РС".

Он је истакао да је Кољевић једна од најистакнутијих личности у стварању РС и најбољи свједок времена које је представљено у књизи.

Професор Ненад Кецмановић нагласио је да би се књига "Стварање РС" могла назвати и борбом за међународно признање РС, те да представља најзначајније документовано научно дјело о спољнополитичком настанку Српске.

Политички аналитичар Обрад Кесић навео је да књига разбија мит о томе да су Срби радо ишли у рат и да су рат водили српски лидери, већ, напротив, потврђује да је "рат свјесно изабрао бошњачки лидер Aлија Изетбеговић".

Милица Кољевић

Промоцији књиге присуствовала је и Милица Кољевић, супруга покојног професора Николе Кољевића, која је рекла да се о протеклом рату у БиХ не може говорити као о медијском рату, већ о извршеној медијској сатанизацији Срба.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.