Припрема за школске дане

С. Ш.
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Припрема за школске дане

ПAЛЕ - У програм предшколског васпитања и образовања дјеце, која ће ове године поћи у први разред основне школе, укључено је 75 паљанских малишана, што је надмашило сва, па и она најоптимистичнија очекивања.

Ово је јуче "Гласу Српске" потврдио и директор овдашњег Дјечијег центра "Бубамара" Миодраг Ћирић, истичући да ново законско рјешење, којим је уведено обавезно предшколско васпитање и образовање дјеце у години у којој полазе у школу, предвиђа да се тек у пет наредних година обухвати цијела генерација будућих првачића, што је у Палама готово остварено већ на старту.

- Имамо двије групе малишана у самим Палама и једну у Мокром, гдје, први пут, и спроводимо неку од предшколских активности. Судећи по почетном интересовању, већ у првој години стећи ћемо искуство које ће нам добро доћи у периоду када овај вид предшколског образовања постане свеобухватна обавеза - казао је Ћирић.

Он је додао да цјелодневни боравак у паљанском обданишту користи још 80 малишана, док је, истовремено, за десетак ученика нижих разреда основне школе организован и такозвани продужени боравак.

                                                                                           

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.