Приоритет боља мобилност студената

М. Ч.
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Приоритет боља мобилност студената

БAЊAЛУКA - На састанку делегација бањалучког Факултета политичких наука и Факултета политичких наука из Београда посебан акценат стављен је на могућност даље сарадње, прије свега у области усаглашавања наставних програма и планова, с циљем још веће мобилности студената.

Делегација ФПН-а из Београда, у којој су били декан Илија Вујачић и продекани Чедомир Чупић и Вукашин Павловић, посјетила је у петак ФПН у Бањалуци гдје су разговарали са деканом овог факултета Ненадом Кецмановићем и његовим сарадницима.

- У разговору су доминирале теме о потреби и могућности даље сарадње, а прије свега у области усаглашавања наставних програма и планова с циљем још веће мобилности студената и несметаног прелажења с једног на други факултет и настављања студија на њима - наводи се у саопштењу бањалучког ФПН-а.

На састанку је било ријечи и о неопходности заједничког учешћа у научно-истраживачким пројектима од обостраног интереса за Србију и Српску.

- Разговарано је и о издавачкој дјелатности, те о помоћи ФПН-а из Београда у процесу лиценцирања другог и трећег циклуса студија на бањалучком факултету - наводи се у саопштењу.

Кецмановић је изразио захвалност колегама из Београда за подршку и промоцију иницијативе за оснивање овог факултета у Бањалуци, као и за њихову активност на лиценцирању садашњих студијских програма на ФПН-у у Бањалуци.

Књига "Елементи владавине"

У Aкадемији наука и умјетности РС у петак је представљена књига "Елементи владавине" аутора Ненада Кецмановића.

- Задовољство ми је што су своје мишљење о књизи изнијели мени драги пријатељи чији рад веома цијеним и поштујем - истакао је Кецмановић.

О књизи су говорили Вујачић, Павловић и Чупић, који сматрају да Кецмановићева књига представља комбинацију уџбеника, теоријске расправе и политичке аналитике.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.