Фото: Пријављено 1,8 милиона некретнина
БAЊAЛУКA - У Фискални регистар непокретности до сада је путем поште и пријављивањем некретнина од стране становника стигло 1,8 милиона пријава, рекла је портпарол Пореске управе РС Мила Штркић.
Нагласила је да поједине пријаве које су предате путем поште још нису стигле.
- Свакодневно нам стижу нове пријаве и број пријављених некретнина мијења се из дана у дан - казала је Штркићева и додала да ће пријем пријава путем поште највјероватније трајати до краја мјесеца.
У Пореској управи РС казали су да очекују да ће се у Фискалном регистру непокретности наћи око два милиона пријављених некретнина.
Штркићева је рекла да ће казнену политику према лицима која нису у законски предвиђеном року поднијела пријаве спроводити када се сви подаци унесу у базу, односно за неколико мјесеци.
- Становници који нису пријавили своје некретнине плаћаће по 1.000 марака за сваку непријављену непокретност у законском року, који је трајао до 31. марта ове године - рекла је Штркићева.
Примјена Закона о порезу на непокретности РС почеће 1. јануара 2012. године. Према овом закону, висину стопе опорезивања, која се може кретати од 0,05 до 0,50 одсто од процијењене вриједности непокретности, одређиваће локалне заједнице.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.
Најновије вијести из рубрике