Фото: Предложен притвор за двојицу Пакистанаца због кријумчарења миграната
САРАЈЕВО - Тужилац Тужилаштва БиХ упутио је Суду БиХ приједлог за одређивање мјера притвора за два држављанина Пакистана осумњичена за кријумчарење 13 илегалних миграната преко водене границе на ријеци Дрини. Ријеч је о Адилу Баширу (25) и Аднану Алију (25).
Службеници Граничне полиције БиХ ухапсили су осумњичене приликом кријумчарења групе од 13 илегалних миграната, који нису испуњавали услове за законит улазак и боравак у БиХ, саопштено је из Тужилаштва БиХ.
У саопштењу је наведено да је кријумчарење миграната откривено и спријечено на ширем подручју Зворника, када је у раним јутарњим часовима откривено пловило на ријеци Дрини, са кријумчареним мигрантима.
“Припадници Граничне полиције БиХ заплијенили су пловило, привели осумњичене, након чега су илегалне мигранте, држављане Авганистана и Пакистана, саслушали и предали под надзор Службе за послове са странцима БиХ”, наведено је у саопштењу.
Након привођења и испитивања осумњичених, тужилац Тужилаштва БиХ упутио је према Суду БиХ приједлог за одређивање мјере притвора, из разлога јер је ријеч о страним држављанима, који би одласком из БиХ постали недоступни правосудним институцијама БиХ.
“Приједлог је упућен Суду БиХ, након чега је осумњиченима и одређен притвор”, наведено је у саопштењу.
Тужилаштво БиХ, заједно са партнерским институцијама и агенцијама, поступа у већем броју предмета за кривична ђела илегалних миграција, чија учесталост је повећана у складу са усложњавањем мигрантске ситуације у БиХ.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.