Фото: Пожар ижмеђу Лопара и Челића још активан
ЛОПАРЕ - Шумски пожар у Мјесној заједници (МЗ) Миросавци, између општина Лопаре и Челић, проширио се током ноћи, али не угрожава домаћинства.
Пожар је јуче око 17.00 часова захватио 10 хектара шуме у Миросавцима, а ватра се током ноћи проширила на још пет хектара углавном букове шуме, која је изгорјела, и ниског растиња.
Ватрогасци контролишу пожар и уз помоћ мјештана јутрос су успјели да пресијеку пут ватри према кућама, речено је Срни у Ватрогасној једници у Лопарама.
Гашење ватре отежава минско поље из протеклог рата. Надлежни претпостављају да је пожар узроковало паљење корова на њивама.
Из општине Лопаре упозоравају грађане да не пале ватру на отвореном, јер су током протекла три дана изазвали више од 10 пожара, а у пожару на локалитету Удригова изгорјели су стубови нисконапонске мреже и дио шума.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.
Најновије вијести из рубрике